Tapk Ekologija.lt bendruomenės nariu - Prisijunk su Facebook   arba Registruokis

7 ekologiškos augintinių priežiūros būdai

Autorius: ekologija.lt
Data: 2012.07.09 15:06

Reitingas:
805/0

Raminta KAZLAUSKAITĖ

Lietuvoje užregistruota daugiau kaip 30 000 naminių gyvūnų. Tačiau retas gyvūnėlio šeimininkas susimąsto, kaip auginant savo numylėtinį nekenkti gamtai. Šiame straipsnyje rasite 7 būdus, kaip prižiūrėti augintinius ekologiškai.

1. Išsirinkite mažiausiai gamtai kenkiantį augintinį. Tikriausiai nuskambės keistai, tačiau pačiu ekologiškiausiu naminiu gyvūnu yra laikoma višta. Jos mėgsta medžioti sodo šliužus, yra tarsi vaikštantys komposteriai, galintys maisto likučius paversti nuostabia trąša, be to, deda kiaušinius. Prisijaukinti ir užauginti draugišką vištą yra be galo paprasta – kai višta lesa, laikykite savo ranką šalia jos maisto. Taip netrukus užsiauginsite ne ką prastesnį naminį gyvūną nei šuo. Aišku, šis gyvūnas vargu ar tiks gyvenantiems mieste.

2. Rinkitės beglobį gyvūną. Jeigu žadate įsigyti šunį arba katę, apsvarstykite galimybę pasiimti jį iš gyvūnų globos namų. Viena didžiausių organizacijų, suteikiančių laikiną globą gyvūnams, yra „SOS gyvūnai“. Daugiau informacijos galite rasti: sos-gyvunai.lt.

3. Saugokitės blusų. Blusos – gana didelė kančia auginantiems kailį turinčius gyvūnus. Kad apsaugotų savo augintinį nuo šių mažų parazitų, daugelis savininkų renkasi aerozolį. Tačiau galima rasti ir draugiškesnių aplinkai išeičių. Pavyzdžiui, reguliariai šukuokite šunį, katiną, triušį ar kitą plaukuotą gyvūną šukomis, skirtomis iššukuoti blusas. Be to, kiekvieną kartą perbraukę šukomis per augintinio kailį praplaukite jas muiluotame vandenyje, kad blusos nenušoktų atgal ant jūsų gyvūno. Taip pat pravartu žinoti, jog blusos palieka kiaušinėlius ne ant jūsų augintinio, bet gyvenamoje aplinkoje, taigi reguliariai valykite dulkes. Reikia neužmiršti ir kas penkias dienas gyvūną išmaudyti.

4. Žaislai. Ribokite laukinę savo augintinio prigimtį: neleiskite katės į lauką pavakariais ir paryčiais, nes tuo metu jos yra labiausiai linkusios medžioti. Nukreipkite gyvūno medžiotojo instinktą į žaidimą: linksmu žaisliuku jam gali tapti paprasta skardinė, susuktas popierinis maišas gali lavinti augintinio puolimo instinktą, o kartoninę dėžę jis gali panaudoti kaip puikią vietą pasislėpti.

5. Atliekoms NE. Kai kurie gyvūnų šeimininkai mano, kad augintinio išmatų rinkti nereikia, nes jos tręšia gamtą. Tačiau tikroji tiesa yra tokia, kad gyvūnų išmatose yra daug kenksmingų bakterijų, kurios lyjant lietui nuplaukia į upes ir ežerus ir taip teršia aplinką. Augintinio išmatas patartina rinti į popierinį maišelį. Taip pat galite naudoti savo augintinio išmatas kaip pūdinį. Gana įdomus faktas, kad Aliaskoje šunų, kinkomų sporto varžybose, savininkams patariama naudoti gyvūnų išmatas kaip kompostą. Nuostabų gidą su paprastomis šunų atliekų kompostavimo taisyklėmis, rasite internetiniame puslapyje:ak.nrcs.usda.gov/compost.html.

6. Naudokite ekologiškas gyvūnų priežiūros priemones. Jeigu turite katiną, patartina naudoti ekologišką kačių kraiką, pagamintą iš medžio drožlių, panaudoto popieriaus, pjuveekologiškos augintinių priežiūros būdai Lietuvoje užregistruota daugiau kaip 30 000 naminių gyvūnų. Tačiau retas gyvūnėlio šeimininkas susimąsto, kaip auginant savo numylėtinį nekenkti gamtai. Šiame straipsnyje rasite 7 būdus, kaip prižiūrėti augintinius ekologiškai. nų, kukurūzų burbuolių kotų, išdžiovintų apelsinų žievelių ar net iš sėlenų. Taip pat perkant gyvūnų priežiūros priemones patartina perskaityti produkto sudėtį. Neseniai atlikti tyrimai, išspausdinti žurnale „Whole Dog Journal“, parodė, jog dažniausiai pasitaikančios šunų ėdalo sudedamosios dalys yra kaulų miltai, saldikliai, dažikliai, konservantai, fosfatai, gyvūnų riebalai bei šalutiniai produktai (liežuviai, pėdos ir kitos nepatrauklios vietos). Tikriausiai nei vienas iš mūsų nevalgytų tokio maisto, todėl nereikia to duoti ir mūsų gyvūnams.

7. Auginkite žuvytes natūraliai. Papuoškite akvariumą tikrais, fotosintezę vykdančiais augalais vietoj plastmasinių ar guminių. Tuomet jūsų žuvytė galės plaukioti švariame vandenyje, turės maisto šaltinį ir gyvens aplinkoje be toksinų.Norėdami rašyti komentarus prisijunkite prie Ekologija.lt bendruomenės Prisujunk su Facebook  
© ekologija.lt, 2012. Visos teisės saugomos. Atsiliepimai, komentarai ir pagalba - pagalba@ekologija.lt