Tapk Ekologija.lt bendruomenės nariu - Registruokis

„Eko karta“ akcija „Žalia stotelė“: jaunimas drąsėja, lysvės ilgėja

Autorius: OZONAS
Data: 2012.06.14 11:22

Reitingas:
793/0

Šiais metais prie akcijos prisijungė ir vietos ūkininkai, kurie iš savo ūkiuose užaugintų daržovių bei surinktų produktų ant laužo kepė įvairius skanėstus ir savo patirtimi dalinosi su vaikų globos namų auklėtiniais. Akcijos organizatoriai, jaunimo iniciatyvinė grupė „Eko karta“ bei UAB agrofirma „Sėklos“, pageidaujantiems dalyviams papildomai organizavo individualias apželdinimo konsultacijas bei specialiai parengtas ugdomąsias veiklas vaikams.

Pasibaigę pirmieji darbai rodo, jog jaunimas išdrąsėjo. Daržų lysvės gerokai prasiplėtė - jose pamatėme ne vien lengvai užauginamų svogūnų ar krapų, tačiau ir tokių daržovių, kaip ropės, paprikos, salierai, baklažanai ar įvairios prieskoninės žolelės. Šie metai ypatingi dar ir tuo, jog vaikai rinkosi ne tik daržoves, kai kurie pasisodino vaistažolių sodelius, kad turėtų galimybę visus metus tyrinėti vaistinius augalus. Dauguma dalyvių šiemet tapo tikrais gėlių vaikais, nes itin aktyviai pasinėrė į naujų aplinkos gražinimo formų paieškas ir kūrė įvairiausius gėlynus. Tad šiais metais dalyviai buvo ypač originalūs bei nebijantys eksperimentuoti.

Džiugina tai, jog vaikams ir jaunimui augalų auginimas tampa vis didesniu užsiėmimu. Jų entuziazmas skatina įsitraukti vis daugiau neabejingų žmonių, o akcijos galimybės tokiu būdu tampa neišsisemiamos. Augalų sodinimas, aplinkos puoselėjimas tampa dingstimi susiburti visiems, kurie nori kurti saugią, sveiką, akį ir sielą džiuginančią aplinką. Mes matome, kad mokyklose bei globos namuose akcija „Žalia stotelė“ tampa gražia bendruomenės tradicija.

Vaikams talkinę savanoriai, prisipažino, kad dalyvavimas šiose margose kelionėse suteikė neišdildomų įspūdžių bei įkvėpimo: „Aš galiu tik pasidžiaugti - nors kelionė buvo ilga, tačiau buvo smagu matyti vaikus, besistengiančius puoselėti gamtos grožį“ (savanorė Sigita), „Net nežinojome, kad Lietuvoje yra tokių šaunių darželių, kur vaikai nuo pat mažens mokomi sodinti, prižiūrėti augalus, gerbti gamtą“ (savanorės Augustė ir Gabrielė), „Galvojau apie šias išvykas, jos turbūt buvo maloniausias dalykas, kurį teko išgyventi gegužės mėnesį“ (Savanorė Ana),„Nors grįžome labai pavargę, bet buvome be galo laimingi” (Savanorė Viktorija).

Prie akcijos prisidėję ūkininkai taip pat sunkiai atsisveikino su globos namų auklėtiniais, daugelis pažadėjo vaikus nusivežti paviešėti pas save ar susitikti per derliaus nuėmimo šventę. Na o akcijos dalyvių nuotaikas geriausiai perteikia Ingridos iš Tauragės atsiųsta žinutė „(...) Gaila, kad jau temsta ir nebesimato gėlių spalvų. Jas palaistėme devintą ir turbūt pirmą kartą neskubėjome namo...“

Akcijos “Žalia stotelė” pirmieji sodinimo darbai baigti, tačiau laukia tolimesnis etapas, kuriame vaikai puoselės savo augalus visą vasarą. Karštuoju metų laiku darbuotis jiems padės UAB agrofirma „Sėklos“ specialistai. Akcija “Žalia stotelė” baigsis rudeninio derliaus nuėmimo švente, į kurią prisijungti kviečiami visi geros valios žmonės, norintys padėti vaikams nudirbti paskutinius žemės darbus bei pasidžiaugti savo pačių užsiaugintomis gėrybėmis.

Akcijos organizatoriai: - ekologinio jaunimo švietimo projektas „Eko karta“ ir UAB agrofirma „Sėklos“, aprūpinanti sėjamąja medžiaga ir sodinimo įrankiais visus akcijos dalyvius, taip pat teikianti konsultacijas visais, su augalų sodinimu ir priežiūra susijusiais klausimais.

Apie projektą „Eko karta“
Eko karta – ekologinio švietimo projektas, gimęs ir įgyvendinamas jaunimo iniciatyvinės grupės. Projektu siekiama ugdyti pilietiškai atsakingus jaunimo elgesio įgūdžius ir požiūrį, suteikiant galimybę dalyvauti aktualių aplinkosaugos klausimų, teorinių svarstymų ir sprendimų priėmimo procese bei aktyvioje aplinkosaugos veikloje. Svarbiausios projekto veiklos: eko renginiai ir akcijos, interaktyvios paskaitos ir diskusijos ekologijos temomis, eko zonų ir eko stendų įkūrimas bei veiklos juose organizavimas, jaunimo eko enciklopedijos „Žaliasis virusas“ parengimas.

Daugiau informacijos:
Ekologinės bei aplinkosauginės švietimo ir ugdymo iniciatyvos http://www.ekokarta.lt
VšĮ "Kultūros idėjų institutas", el. paštas culture@ozonas.lt

Norėdami rašyti komentarus prisijunkite prie Ekologija.lt bendruomenės Prisujunk su Facebook  
© ekologija.lt, 2012. Visos teisės saugomos. Atsiliepimai, komentarai ir pagalba - pagalba@ekologija.lt