Tapk Ekologija.lt bendruomenės nariu - Prisijunk su Facebook   arba Registruokis

KTU aplinkosaugos magistrantūros programa Irane pelnė pasaulinį apdovanojimą

Autorius: OZONAS
Data: 2012.06.19 08:09

Reitingas:
793/0

„Energijos gaublio“ apdovanojimai – tai prestižiškiausi aplinkos apsaugos pasiekimus įvertinantys apdovanojimai pasaulyje. „Energy Globe“ apdovanojimus, bendradarbiaujant su Jungtinių Tautų pramonės plėtotės organizacija (UNIDO) bei Jungtinių Tautų Aplinkos apsaugos programa (UNEP), globoja Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO). Išskirtinės iniciatyvos bei projektai, skirti aplinkosauginėms problemoms spręsti, kiekvienais metais „Energijos gaubliu“ įvertinamos 5 skirtingose kategorijose.

Teherane surengtoje „Energijos gaublių“ teikimo ceremonijoje KTU magistrantūros studijų programa „Aplinkos apsaugos vadyba ir švaresnė gamyba“ buvo atrinkta iš daugiau nei 6 tūkstančių darbų, pateiktų iš 151 šalies. Simboliška, kad šiemet pirmoji Lietuvoje tarptautinė magistrantūros studijų programa švenčia savo dešimtmetį.

„Aplinkos apsaugos vadyba ir švaresnė gamyba“ – tai dviejų metų trukmės magistrantūros studijų programa, parengta ir vykdoma bendradarbiaujant septyniems Baltijos jūros regiono konsorciumo BALTECH technikos universitetams. Programa buvo sukurta patenkinti vis didėjantį inžinierių, įgijusių švaresnės gamybos ir aplinkos apsaugos vadybos žinių, poreikį darbo rinkoje.

Ši programa pagrįsta prevencine aplinkos apsaugos strategija trumpalaikėms ir ilgalaikėms aplinkos apsaugos problemoms spręsti. Minėta strategija remiasi aplinkos apsaugos planavimo ir vadybos priemonėmis bei technologijomis darniai pramonės plėtrai pasiekti, nes jau visuotinai pripažįstama, kad aplinkos apsaugos negalima vertinti tik kaip techninės problemos atskirai nuo strateginių sprendimų priėmimo ir pramonės plėtotės.

Programa yra skirta inžinieriams, baigusiems cheminės inžinerijos, mechanikos, statybos, aplinkos apsaugos ir kitas inžinerijos bakalauro studijas. Iš viso šią programą baigė beveik 100 studentų, šiuo metu programoje studijuoja 24 studentai.

KTU Aplinkos inžinerijos institutui tai buvo jau antrasis „Energijos gaublio“ laimėjimas. 2008 m. gegužės 26 d. Europos Parlamente, devintojoje „Energijos gaublio“ teikimo ceremonijoje APINI pelnė „Energijos gaublio“ diplomą už prevencinių energiją taupančių inovacijų kūrimo ir diegimo sistemą (APINI-SPIN).

Daugiau apie magistrantūros studijų programą „Aplinkos apsaugos vadyba ir švaresnė gamyba“: http://www.apini.lt/?section=text&id=23

Norėdami rašyti komentarus prisijunkite prie Ekologija.lt bendruomenės Prisujunk su Facebook  
© ekologija.lt, 2012. Visos teisės saugomos. Atsiliepimai, komentarai ir pagalba - pagalba@ekologija.lt