Tapk Ekologija.lt bendruomenės nariu - Registruokis

LR Aplinkos ministerijos sumažinta užduotis paskatino naujo elektronikos atliekų tinklo kūrimą

Autorius:
Data: 2012.07.03 00:00

Reitingas:
801/0
Redaguoti Trinti

Surinkimo tinklo plėtrą paskatino LR Aplinkos ministerijos iniciatyva 10% sumažinti atliekų tvarkymo užduotis tiems elektronikos gamintojams ir importuotojams, kurie laikosi griežtų reikalavimų steigiant visų rūšių elektronikos prietaisų surinkimo vietas.

Pasak Giedriaus Mikulsko, EEPA direktoriaus, sudaryta finansinė motyvacija paskatino gamintojus ir importuotojus sukurti ir plėsti elektronikos atliekų surinkimo sistemą.

„Iki tol investicijos į elektronikos atliekų surinkimo sistemų kūrimą nebuvo skatinamos. Aukštai vertiname Aplinkos ministerijos sprendimą, kuris padės pažaboti šešėlinį elektronikos atliekų surinkimo ir ardymo verslą bei sumažins prekybą atliekų sutvarkymo pažymomis. Iki šiol daugelyje šalies savivaldybių tokių surinkimo vietų trūko. Tikime, sukurtas tinklas padės mums pasiekti, kad kiekvienam šalies gyventojui būtų sudaryta galimybė tinkamai, patogiai ir saugiai atsikratyti aplinkai ir sveikatai kenksmingomis elektros ir elektronikos prietaisų atliekomis arti savo namų,“- teigia G. Mikulskas.

Naujas tinklas apima visas šalies savivaldybes. Naujos, specialiais plakatais paženklintos, konteinerinės surinkimo vietos įsteigtos šalia elektronika prekiaujančių prekybos centrų „Senukai“, „Avitela“, „Topo centras“, „Euronics“, „Ermitažas“ arba jų sandėliuose. Dalis elektronikos atliekų surinkimo konteinerių bus eksploatuojami degalinėse, saugomose automobilių aikštelėse ir kitose automobilių privažiavimui patogiose vietose. Detalus šių vietų sąrašas skelbiamas internetinėje surinkimo vietų paieškos sistemoje www.epa.lt, informacija taip pat teikiama ir telefonu 869 555 111.

Artimiausiu metu elektronikos atliekų surinkimo tinklą ketinama plėsti prekybos centrų „Iki“, „Norfa“, „Maxima“ bei kt. prekybos salėse statant specialius metalinius konteinerius smulkiai elektronikai, galvaniniams elementams ir energiją taupančioms lemputėms surinkti.

Į naujo surinkimo tinklo aptarnavimą, plėtra ir viešinimą ketinama investuoti apie 1 mln. litų.

Apie EEPA
Asociacija "EEPA" - elektros ir elektroninės įrangos bei baterijų ir akumuliatorių gamintojų ir importuotojų įsteigta organizacija. Nuo 2006 metų EEPA organizuoja elektros ir elektronikos įrangos atliekų tvarkymą, o nuo 2009 metų pabaigos - baterijų ir akumuliatorių atliekų tvarkymą. Asociacija EEPA, bendradarbiaudama su UAB „Žalvaris“, jau yra įsteigusi per 6000 vietų EEPA-ŽALVARIS galvaninių elementų atliekų surinkimo tinklą.

Daugiau informacijos:
Tel./faks 8 5 2729985, mob.8 699 78274, giedrius@epa.lt, www.epa.lt

Norėdami rašyti komentarus prisijunkite prie Ekologija.lt bendruomenės Prisujunk su Facebook  
© ekologija.lt, 2012. Visos teisės saugomos. Atsiliepimai, komentarai ir pagalba - pagalba@ekologija.lt