Tapk Ekologija.lt bendruomenės nariu - Registruokis

Prasidėjo efektyvaus išteklių naudojimo kampanija

Autorius: Vitalija_A
Data: 2011.10.18 08:44

Reitingas:
0/0

2011 m. spalio 17 d. prasidėjo ES kampanija „Būkime sąmoningesni. Tinkamai rinkdamiesi galime pakeisti pasaulį!“, skirta siekti, kad efektyvus išteklių naudojimas vartotojams taptų įpročiu. Kampanijos tikslas – plačiau informuoti apie tai, kad ribotus gamtos išteklius būtina naudoti tausiai, taip pat skatinti piliečius prieš perkant įvertinti savo veiksmų poveikį planetai. 

Būkime sąmoningesni 
Pagrindinė žinia – „vartok kitaip ir prieš rinkdamasis pagalvok“. Tinkamai pasirinkdami galime padėti išsaugoti gamtos išteklius, taupyti lėšas, mažinti mūsų veiksmų poveikį aplinkai ir užtikrinti, kad mūsų ateitis būtų tvaresnė. 

Pagrindinės kampanijos priemonės – plitusis vaizdo įrašas, speciali interneto svetainė, socialinio tinklo „Facebook“ puslapis, kuriame lankytojai raginami prisijungti prie kampanijos ir įsipareigoti mėnesį naudotis tik visuomeniniu transportu arba duše praustis trumpiau ir taip taupyti vandenį. 

Kampanijos aplinkybės
Kodėl reikia užtikrinti efektyvų išteklių naudojimą? Išteklių naudojimo efektyvumas susijęs su siekiu išteklius naudoti tausiai – padaryti daugiau naudojant mažiau, taip pat mažinti poveikį aplinkai. Būtina teisingai pasirinkti, siekiant užtikrinti gerą gyvenimo kokybę ne tik dabar, bet ir ateinančioms kartoms. 

Efektyvesnis gamtos išteklių naudojimas – vienintelis būdas, atsižvelgiant į mūsų planetos ribotus išteklius, užtikrinti sveikatą, klestėjimą ir gerovę, kurių visi siekiame. Norint užtikrinti efektyvų išteklių naudojimą, būtina keisti mąstymą ir elgesį, taip pat atsižvelgti į tai, kaip mūsų pasirinkimas veikia gamtos išteklius. Siekiant šių tikslų svarbu vartoti ne mažiau, o kitaip. 

Mūsų ateitis priklauso nuo to, kaip išteklius naudojame dabar. Siekdami gerinti gyvenimo kokybę, esame linkę neįvertinti savo veiksmų pasekmių. Užmirštame savo elgesio poveikį tokiems gamtos ištekliams kaip vanduo, derlingas dirvožemis, švarus oras ir biologinė įvairovė. O tai turi neišvengiamų padarinių: kadangi išteklių mažėja, mūsų pačių būsimai gerovei kyla pavojus. 

Verslas gali išnaudoti su tuo susijusias galimybes. Didesnis efektyvumas gali padėti taupyti. Tvarūs produktai ir naujos paslaugos atveria naujas rinkas. Inovacijos gali padėti didinti konkurencingumą ir kurti naujas darbo vietas. 

Kampanijos daugiakalbė interneto svetainė: http://www.generationawake.eu/languages/ 
Vaizdo įrašas „Būkime sąmoningesni“:  http://www.youtube.com/watch?v=SVIgYOaXHRs Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje informacija


Norėdami rašyti komentarus prisijunkite prie Ekologija.lt bendruomenės Prisujunk su Facebook  
© ekologija.lt, 2012. Visos teisės saugomos. Atsiliepimai, komentarai ir pagalba - pagalba@ekologija.lt