Tapk Ekologija.lt bendruomenės nariu - Registruokis

Švarūs namai natūraliomis priemonėmis. Lažybos su skeptiku II dalis

Autorius: Vitalija_A
Data: 2011.11.30 21:29

Reitingas:
111/0

Vitalija ARLAUSKIENĖ
 
Lažybos – dalykas rimtas. Tad savo žodį tesėjau. Kadangi namuose laksto metų amžiaus vaikas, valyti visada yra ką.
 
Pirmiausiai bandžiau nuvalyt langus ir spintos veidrodį. Valymui pasirinkau acto ir vandens tirpalą. Prisipažinsiu valiklio kvapas nepradžiugino. Kitą kartą bandysiu tirpalą pasigamint su soda. Papurškus langą, nustebau, kad valiklis neputoja. Ech, tie seni įpročiai... Langą ir veidrodį nuvaliau ir tenka pripažinti, kad pastangų neprireikė nė truputėlio daugiau nei valant su cheminiu valikliu.
 
Kitą dieną atėjo eilė nuletenuotiems kėdžių gobelenams. Pasigaminau valymo pastą iš vandens, druskos ir sodos. Ja įtryniau dėmes ir palikau pusdieniui kol išdžius, kaip rekomenduojama. Vis nubėgdavau pažiūrėt kaip tos mano dėmės nyksta. Po pusdienio pabandžiau pastą nusiurbti, tačiau likau nustebusi – senųjų dėmių vietoje švietė baltos dar didesnės dėmės! Kadangi jos dar buvo drėgnos, tai nuspręndžiau palaikyt per naktį ir pabandyt dar kartą siurbt kitą dieną.
 
Vyras, pamatęs baltasias dėmes, lyg tarp kitko pastebėjo, kad ar tik nebūsiu aš kėdžių “išvaliusi” negrįžtamai. Aš slapta tikėjau, kad viskas bus gerai, tad ryte pirmiausiai bėgau ne pusryčiaut, o vėl siurbt dėmių, bet tai nepadėjo. Teko griebtis kempinėlės, vandens ir šveisti, kol kėdės atgavo buvusį vaizdelį. Tiesa, kai kurių senųjų dėmių neliko, bet nežinosi, pasta padėjo ar mano intensyvus šveitimas. Įsitikinau, jog tokia pasta daugiau kėdžių nevalysiu.
 
Virtuvės ir visų sanitarinių mazgų valymas visada buvo vyro „privilegija“, bet šį kartą darbo ėmiausi pati. Vietoj įprasto šveitiklio ant kaitlentės bėriau sodą. Nežinau kodėl, bet viduje kažkas kirbėjo, kad gerai nušveist visų pridegusių dėmių nepavyks. Pasirodo, kad vidinis balsas šį kartą klydo – be didelių pastangų vėl turėjau naują kaitlentės paviršių. Tiesa, truputėlį ilgiau užtrukau kol visą sodą gerai nuploviau, nes kai jau atrodydavo, jog viskas blizga, paviršius vis pabaldavo.
 
Bandymas nuo spintelės stalviršio nuvalyt raudono vyno dėmę tiesiog drėgna kempinėle net gerokai pašveičiant nepavyko. Tad buvo puiki proga išbandyti kaip tokiu atveju veikia citrinos sultys ir soda. Ant dėmės išspaudžiau citrinos sulčių – ji iš karto pašviesėjo, palikau keletui minučių ir viską užbaigiau šveitimu su soda. Dėmės neliko akimirksniu.
 
Virdulyje prisikaupusių kalkių valymas actu – išbandytas ir naudojamas jau senokai, tad galiu drąsiai rekomenduot šį būdą kaip efektyvų. Atkreipkite dėmesį, kad aliumininiams arbatinukams šis valymo būdas netinka, nes actas reaguoja su aliuminiu. Suprantama, jog tinka ir čiaupų valymui. Padariau taip kaip patariama, užpyliau acto tiesiai ant čiaupo, tiksliau ant sunkiai prieinamų sujungimų, kur kalkių nuosėdų prisikaupę daugiausiai, o iškrapštyt jas iš ten sunku. Rekomenduojama palikt pusvalandžiui, bet aš tiek neiškenčiau ir valiau maždaug po 15 minučių. Be ypatingų pastangų pašalinau visas kalkes net iš mažiausių tarpelių. Tačiau šitokiu kalkių šalinimo būdu, pasirodo, labai dažnai piktnaudžiauti negalima. Kaip mane paprotino vienas protingas žmogus, acto rūgštis gali sureaguoti su metalu ir taip galima paviršius tiesiog sugadinti.
 
Kas laimėjo lažybas – skeptikas ar aš, palieku spręsti patiems.
 
 
Švarūs namai natūraliomis priemonėmis. Lažybos su skeptiku I dalis:
 
 

Norėdami rašyti komentarus prisijunkite prie Ekologija.lt bendruomenės Prisujunk su Facebook  
© ekologija.lt, 2012. Visos teisės saugomos. Atsiliepimai, komentarai ir pagalba - pagalba@ekologija.lt