Tapk Ekologija.lt bendruomenės nariu - Registruokis

Žaliai įkvepiančių viešbučių galerija

Autorius: ekologija.lt
Data: 2012.06.04 09:28

Reitingas:
790/0

Rūta SIMUTYTĖ

„Viskas čia tebekvepia šviežiais dažais, bet ne gamta“ – štai tokie žodžiai, kartą ištarti Lietuvos poeto, vertėjo Alfonso Nykos- Niliūno, puikiai iliustruoja šiandieninį gyvenimą. Jei apsižvalgysime, per pastarąjį šimtmetį pasaulis, t. y. jo žmonės, uždažė nenatūralumu visą aplinkos grožį.

Bet pasaulis po truputį atsigauna ir atsiranda vis daugiau organizacijų, kurių tikslas šviesti visuomenę energijos taupymo, išteklių eikvojimo, atliekų tvarkymo ir kitais svarbiais klausimais. Ekologija jau kurį laiką yra tapusi madingu judėjimu. Šiuo metu stebina pokyčiai turizme: skatinama ne tik vartoti ir egzistuoti, bet pažinti ir kitokias, įdomesnes idėjas. Atskiro žvilgsnio nusipelno viešbučiai. Pastaruoju metu turėti ekologinį sertifikatą tampa prestižo reikalu, o viešbutis jau pats savaime yra prestižiška vieta. Tad nieko keisto, jog „Green Key“ ar kitas galiojantis sertifikatas (priklauso nuo šalies) tampa siekiamybe.

Tokie viešbučiai jau nėra tik energiją ryjantys, neefektyvūs pastatai. Vieni jų ekologiški nuo A iki Z (statybinės medžiagos, baldai, energijos suvartojimas, išteklių taupymas, bendradarbiavimas su vietiniais aplinkosaugininkais ir kt.), kiti savo veikloje adaptuoja tik kai kuriuos aspektus (saugi buitinė chemija, vietiniai maisto produktai ir kt.). Pateikiame įkvepiantį „žaliųjų“ viešbučių sąrašą.

„Crowne Plaza Copenhagen Towers“ viešbutis

Tai dar 2009 m. Danijoje įkurtas ekologiškas viešbutis. Pro langus atsiveria gražus vaizdas į jūrą. Joje galima ir išsimaudyti, pagulėti paplūdimyje. 25 aukštų pastate yra 366 nauji ir modernūs kambariai. „Crowne Plaza Copenhagen Towers“, visą sau reikalingą energiją gaunantis iš atsinaujinančių energijos šaltinių, buvo pirmasis tokio tipo viešbutis pasaulyje.

2010 m. balandžio mėnesį viešbučio fojė buvo įrengti du sportiniai dviračiai, prijungi prie elektros generatorių. Jų pagalba siekiama didinti žmonių fizinį aktyvumą ir taupyti elektros energiją. Kiekvienas svečias, gyvenantis viešbutyje, yra kviečiamas minti šį dviratį, ir jei pagamintos energijos kiekis siekia 10 vatvalandžių (Wh), jam siūloma nemokama vakarienė. Taigi žmogui tektų paprakaituoti geras 15 minučių. Vakarienė yra gamina ten pat viešbutyje, kurios vertė vietos kainomis – 240 Danijos kronų (apie 115 Lt).

„Centro Ecologico Sian Ka‘an“ viešbutis

Tai nuo 1998 m. Meksikoje, Karibų jūros pakrantėje, veikiantis ekologiškas viešbutis. Jis įsikūręs 1,3 milijonų akrų ploto Sian Ka’an biosferos rezervate. Aplink pilna beždžionių, netoliese lizdus suka jūros vėžliai, taip pat galima pasigrožėti Majų šventyklos griuvėsiais. Turistams siūloma apsigyventi nameliuose, pastatytuose iš natūralių medžiagų, jiems suteikiama galimybė išklausyti ekologijos kursus, ragauti iš ekologiškų, vietinių produktų pagamintus patiekalus.

Viešbutis taip pat siūlo vandens pramogas: kelionę ir žvejybą vienoje iš žinomiausių ir druskingiausių Sian Ka’an vandens lagūnų pasaulyje. Visi gidai turi mažiausiai dešimt metų žvejybos šiame rezervate patirties, yra sukaupę daug informacijos ir gali išsamiai supažindinti turistus su senoviniais Majų žvejybos papročiais. Kita įspūdinga vandens atrakcija – pasiplaukiojimas kanojomis. Jomis galima pasiekti ir kitas pakrantes, pamatyti įvairių tropinių paukščių, jų lizdų. Viešbučio centre įdiegtos ekologiškos technologijos, įskaitant lietaus vandens surinkimo, saulės ir vėjo energijos panaudojimą ir kita.

„Ecocamp Patagonia“ viešbutis

Tai viešbutis, esantis Čilėje, nacionaliniame parke Torres del Paine. Čia naudojamos ekologiškos technologijos. Visi trisdešimt namukų atrodo tarsi palapinės, tačiau įrengtos, kaip keturių žvaigždučių viešbučių kambariai su visai patogumais. Kiekviename iš jų yra įstatyti sustumiami stogai, sutemus leidžiantys grožėtis žvaigždėtu dangumi. Dizainas įkvėptas beveik išnykusių čiabuvių.

Aplink atsiveria kalnuotos apylinkės, žemė vietomis, rodos, susilieja su dangumi. Viešbutis siūlo astronomijos pamokas bei ekskursijas prie ugnikalnių. Svečiai pietauja kupolo formos valgomajame, iš kurio atsiveria panoraminis vaizdas. Iš baro pasiėmę gėrimą, gali pasisėdėti sode ir grožėtis kalnais, ledynais, laukine gamta. Vėjas Patagonijoje yra labai stiprus, todėl svečiai gali jį pajusti ir gulėdami lovose savo jaukiuose kupoluose. Kiekvienas vėjo gūsis atsimuša į drobę ir skamba lyg beldimasis į duris. Po kiekvieno sezono savininkai leidžia atsigauti vietoms, kur įkurdintas viešbutis. Kiekvieną žiemą kupolai yra nuimami, kad žolė galėtų augti, o gyvūnai ganytis.

„Whitepod“ viešbutis

Tai viešbutis, įsikūręs žavingame Les Cerniers kaimelyje, Šveicarijos Alpių širdyje, blizgančio ir balto sniego apsuptyje. Aplink gražus panoraminis vaizdas, kalnuotos apylinkės, nesugadintas natūralumas. Tai puiki galimybė pabūti harmonijoje su supančia aplinka ir taip pat pasinaudoti prabangiomis ir jaukiomis buveinėmis, kurių čia yra 15 (kupolo formos palapinės, pastatytos ant medinių platformų).

Viešbutis turi privačius keltuvus ir 7 km ilgio trasas, kuriomis turistai gali slidinėti. Taip pat galima pasivažinėti šunų tempiamomis rogėmis, kalnuose yra ir daugybė kitos veiklos, paliekančios neišdildomus įspūdžius visam gyvenimui. Po aktyvios ir sportiškos dienos galima pasimėgauti masažais ir SPA procedūromis. Tai tobula vieta gamtos mylėtojams ir nuotykių ieškotojams pabėgti ir atitrūkti nuo miesto triukšmo.

Kalbant apie ekologiją, viešbutyje siekiama kiek įmanoma mažinti vandens ir elektros sunaudojimą, atliekų srauto apimtis, skiriamas didelis dėmesys atsinaujinantiems ištekliams, taip pat ir klientų ekologiniam švietimui.

„Vigilius Mountain“ viešbutis

Šis viešbutis yra įsikūręs Italijoje 1500 m aukštyje, į kurį galima patekti funikulieriais iš apačioje esančio Lana miestelio. Tai ekologiška ir prabangi vieta. Naudotos ekologiškos statybinės medžiagos, kruopščiai atlikta izoliacija, kad nebūtų šilumos nuotėkio. Viešbutis turi ISO 14001 standartą.

Visi erdvūs kambariai yra įrengti naudojant natūralias ir tvarias medžiagas, grindys išklotos parketu. Kiekviename kambaryje įrengtas balkonas arba terasa, iš kurių atsiveria gražus panoraminis vaizdas, iš keleto kambarių matyti dolomitai.

Čia veikia du restoranai. Pusryčiai patiekiami kasdien, jie gaminami iš šviežių, vietinių produktų. Tradicinis restoranas „Stube Ida“, atviras visą dieną, vakarais siūlo paragauti regioninių patiekalų. Šioje vietoje turėtų patikti žmonėms, mėgstantiems aktyvų poilsį gamtoje. Svečiai gali pasivažinėti dviračiais po kalnus – tai labai įsimintina patirtis. Mėgstantiems ramybę čia yra fizinio lavinimo treneris, užimantis nemokama veikla: jis moko jogos ir kvėpavimo pratimų 3 kartus per dieną. Žiemą viešbutis svečiams siūlo nemokamai paslidinėti. Tai viena iš mėgstamiausių turistų lankomų vietovių. Aplink kvepiantys maumedžių miškai, romantikos kupinos bažnyčios, augalų ir žolelių įvairovė.

„The Scarlet“ viešbutis T

ai prabangus viešbutis Anglijos Kornvalio grafystėje, apdovanotas už tai, kad statant buvo laikomasi griežčiausių ekologinių standartų. Kaip rašoma tinklapyje, statant viešbutį norėta įrodyti, jog „prabanga ne visada yra malonumas, persmelktas kaltės“.

Viešbučio kūrėjai džiaugiasi, kad jame aktyviai, pagal trijų „R“ principą (reduce, reuse, recycle) tvarkomos atliekos, stengiamasi mažinti CO2 emisijas (viešbutis šildomas kūrenant medienos atliekas, įdiegta natūrali ventiliavimo sistema, vidinis baseinas šildomas saulės energija, viešbutis gerai apšiltintas, vengiant šilumos nuotėkio, turimas elektrinių automobilių dalijimosi tinklas, perkama tik iš atsinaujinančių išteklių gauta elektros energija). Svarbus ir socialinis faktorius – viešbutis stengiasi palaikyti vietinę bendruomenę, pirkdamas produkciją, dalydamas labdarą, dalyvaudamas įvairiose švietėjiškose programose.

„The Scarlet“ gali pasigirti 37 gražiais kambariais su vaizdais į jūrą. Kiekvienas iš jų įrengtas individualiai. Kambariai turi privačius balkonus, terasas ir kiemelius. Visame viešbutyje sienos yra dekoruotos, dauguma dekoracijų atspindi natūralų, jausmingą pasaulį.

Tai nuostabi vieta atitrūkti nuo kasdienybės rūpesčių ir viena įdomiausių vietovių Kornvalyje ne tik todėl, kad tai naujausias viešbutis, bet ir todėl, kad jis yra „Design Hotels“ narys. Kiekvienas viešbučio aspektas buvo kruopščiai suplanuotas, tai užtikrina komfortą, malonumą ir patvarumą. Netrukus, šis viešbutis gali būti priskirtas prie Europos geriausiųjų.

Toli nuo žmonių ir gatvių triukšmo šis viešbutis siūlo grąžinantį jėgas ir raminantį SPA. Svečiams siekiama suteikti tai, kas padeda giliau nei tradiciniai gydymo būdai. SPA centre yra suomiška pirtis, hamamas (odos paviršiaus šveitimas ir plovimas), meditacijos kambarys, natūraliomis nendrėmis filtruojamas baseinas. Maistas šioje vietoje yra sąžiningos prekybos, sezoninis ir, jei įmanoma, vietinis. Meniu keičiamas kasdieną, taip užtikrintant valgių šviežumą.

„The Hoopoe Yurt“ viešbutis

Šis jurtų viešbutis yra įsikūręs pietų Ispanijoje, 3 ha plote, apsuptas alyvmedžių giraičių ir kamštinio ąžuolo miškais su nuostabiais Grazalemos kalnų vaizdais. Puiki vieta pasigrožėti ir pasigerėti kraštovaizdžiu, atsisakius didelės prabangos. Užburiantys gamtos vaizdai, svirplių garsai – visa tai atpalaiduoja ir padeda susilieti su gamta.

Viešbutis turi 5 jaukiai įrengtas, labai erdvias ir patogias jurtas. Jurtos yra dviviečiai kambariai, kiekvienas savaip individualus, panaudoti antikvariniai mongolų baldai ir tekstilės darbai iš kitų pasaulio šalių. Kiekviename būste yra dušas su karštu vandeniu, ekologinis klozetas. Turistai gauna rankšluosčius, natūralų muilą iš alyvuogių aliejaus, taip pat rankų darbo dušo gelį, šampūną bei kondicionierių. Stovyklai energiją tiekia saulė.

„Žolelių sodo baras“ („The Herb Garden Bar“) – tai puiki vieta ateiti atsipalaiduoti ir pasigrožėti vaizdu į sodą. Čia svečiai gali susirinkti drauge, pažaisti kortomis ar tiesiog ramiai atsigerti kavos ir paskaityti knygą. Jaukumo suteikia senoviniai turkiški kilimai. Visas maistas yra iš viešbučio virtuvės sodo, pagardintas vietoje rinktomis žolelėmis. Jei norisi atpalaiduojančių masažų, čia siūlomi įvairūs: aromaterapiniai masažai, refleksologijos sesijos arba tailandietiškas jogos masažas. Taip pat galima pasivažinėti dviračiais iš vieno kaimelio į kitą ar pasivaikščioti po gražias vietoves.

„Iglu-Dorf “ viešbutis

Tai yra kaimelio dydžio tvirtovė, užimanti maždaug 600 kv. m rajoną. Ji apstatyta nameliais iš ledo. Šie pastatai pagaminami pripūtus balioną ir jį apipurškus vandeniu, kuris sustingsta ir suformuoja tvirtą struktūrą. Tai galimybė pajusti, kaip gyvena eskimai. Šie kaimeliai statomi virš kai kurių geriausių pasaulyje slidinėjimo kurortų. Kiekvienais metais šie būstai tiek Andoroje, tiek Šveicarijoje, tiek Austrijoje yra statomi iš naujo, panaudojant 3 000 t sniego. Kiekviename namuke yra išpuoštos sienos, ant kurių išraižytos figūros iš sniego, taip pat daugybė ledo skulptūrėlių, išdėliotų po visą pastatą. Tokio tipo viešbučiai darosi vis populiaresni. Čia galima patirti neišdildomų įspūdžių ir pailsėti kitokiomis (iš šalies atrodo – radikaliomis) sąlygomis, nei įprasta.

Nors viešbutis siūlo ir apšildytus kambarius su viryklėmis, tačiau daugelis jų teturi lovas, pastatytas iš sniego, ir šilumą sulaikančius miegmaišius. Todėl patartina pasiimti daugiau šiltų drabužių, nes čia temperatūra siekia žemiau 0 °C, bet yra daug šilčiau nei lauke. Pasišildyti galima neįtikėtinai karštoje vonioje, pastatytoje tiesiai ant sniego, ir paskaičiuoti žvaigždes, kurios naktį čia matosi labai ryškiai. Vaizdai šioje vietoje nuostabūs – turistai kalba, kad kartais aplinkos grožis nurungia netgi slidinėjimą.Norėdami rašyti komentarus prisijunkite prie Ekologija.lt bendruomenės Prisujunk su Facebook  
© ekologija.lt, 2012. Visos teisės saugomos. Atsiliepimai, komentarai ir pagalba - pagalba@ekologija.lt